Skip links

FritClean Fritöz Filtresi Nedir, Nasıl Kullanılır?

FritClean Fritöz Filtresi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok tüketilen gıdaların başında gelen kızartmaları, yediden yetmişe herkes severek tüketiyor. Bu yüzden işletmeler menülerinde kızartmalara daha fazla yer veriyor. Patates kızartması, tavuk, balık, kroket, soğan halkası…
Fritözde kızartılan yiyeceklerde kullanılan kızartma yağının devamlı kullanılması dezavantaj oluyor. Lezzetten ve sağlıktan ödün vermemek için sürekli olarak değiştirmek hem maliyet hem de zaman olarak işletmelere maddi sıkıntılar yaşatabilir. Kullanılan kızartma yağının temizlemek, gıda güvenliği ve tüketici sağlığı için önemli. Bu nedenle kızartma yağının düzenli olarak temizlemek ve filtrelemek gerekiyor. Peki kızartma yağını nasıl temizleyeceğiz? FritClean Fritöz Filtesi ile!

FritClean Fritöz Filtresi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

FritClean Fritöz Filtresi Nedir?

180°C sıcaklıkta çalışan fritözlerde kullandığımız kızartma yağlarını temizlemek biraz külfetli. Önce yağın tamamen soğumasını beklememiz gerekiyor. Bu yüzden işletmeler, bekleme süresi nedeniyle büyük bir zaman ve emek kaybı yaşatabiliyor. Aynı zamanda eski yöntemlerle yağ tam olarak temizlenmiyor. Bununla birlikte yağın bir kısmının çöp olması gibi olumsuzlukları da var. FritClean ile bu olumsuzlukların önüne geçmek artık kolay!

Endüstriyel mutfaklarla teknolojiyi birleştiren FritClean Fritöz Filtresi, tek tuşla yağdan tasarruf etmenizi sağlıyor. Fritözlerde kullanılan kızartma yağını mikron hassasiyetinde temizleyen FritClean, yağ kalitenizi ve ömrünü uzatıyor. Aynı zamanda daha sağlıklı kızartmalar yapmanıza olanak sağlıyor.

FritClean Fritöz Filtresi Nasıl Çalışır?

Kullanımı oldukça kolay olan FritClean, hem zamandan hem maliyetten hem de emekten tasarruf etmenizi sağlıyor! 180°C çalışma sıcaklığındaki kızartma yağını, 25 mikron hassasiyetinde temizleyen FritClean, yağınızın polar madde ve asit dengesini korumasında yardımcı olur. Aynı zamanda kablosuz kolay kullanımı sayesinde, endüstriyel mutfağınızda rahatlıkla taşıyarak istediğiniz yerde kullanın.

FritClean Fritöz Filtresini, fritözünüzün yağ haznesine yerleştirin ve tuşa basın! Tek tuşla çalışan FritClean, kızartma yağının içerisinde girdap oluşturur. Böylelikle yağın içerisindeki yanmış parçaları haznesinin içinde toplayarak kızartma yağını temizler.

FritClean Fritöz Filtresi Nasıl Çalışır?

Temiz kartuş filtreyi flanşa bağlayın.

İlk olarak temiz kartuş filtreyi flanşa bağlayın ya da torba filtreyi boruya bağlayın. Filtrelemeye başlamadan önce koruyucu kapağı mutlaka kapatınız.

Filtreyi Yağ Hanesine Yerleştirin.

Fritözün yağ haznesine düz bir şekilde yerleştirin ve tuşa basarak çalıştırın. FritClean otomatik programda 1 dakikada çalışarak fritözünüzdeki kızartma yağını filtreler.

Yağ süzme kabına yerleştirin.

Son olarak, filtreleme işlemi bittikten sonra FritClean’i yağ süzme kabına yerleştirin.

FritClean Fritöz Filtresi Nasıl Temizlenir?

Kullanımı kolay olduğu gibi aynı zamanda temizlemesi de kolaydır. FritClean’i endüstriyel bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

FritClean Fritöz Filtresi

Torba ve Kartuş Filtre Temizliği

Torba ve/veya kartuş filtreyi ilk olarak deterjanlı kaynar su içerisinde bekletin. Daha sonra torba ve kartuş filtreyi yıkayabilirsiniz.

Filtre Temizliğine Başlamak

Fritöz filtresini temizlemeye başlarken ilk olarak filtreyi ters çevirip sallayın. Böylelikle içinde biriken parçacıklar temizlenecektir. Sonrasında ılık suyla durulayın.

Üst Gövde Temizliği

Fritöz filtresinin mandallarını sökerek üst gövdeyi ayırın. Üst gövdede elektronik teçhizat bulunuyor. Bu nedenle üst gövdeyi nemli bir bezle temizleyin.

Alt Gövde Temizliği

Son olarak, cihazın alt kısmını, yağ süzme kabını, koruma panelini ve kartuş filtreyi endüstriyel bulaşık makinenizde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

FritClean Fritöz Filtresi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

FritClean Fritöz Filtresi, çalışma sıcaklığındaki kızartma yağını 1 dakikalık kısa sürede filtreleyerek temizler. Üstelik kablosuz kolay kullanımı sayesinde endüstriyel mutfağınızda istediğiniz yerde rahatça kullanabilirsiniz. FritClean Fritöz Filtresini kullanırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir:

  1. Filtreleme işlemi yaparken kızartma yağınız minimum 50 °C olmalıdır.
  2. Sıvı derinliği minimum 3 cm ve modele göre maksimum 20/30 veya 40 cm olmalıdır.
  3. Filtreyi arka arkaya 3 defa ve 3 dakikadan fazla kızgın yağın içinde kalmamalıdır.
  4. Filtreyi temizlerken mutlaka koruyucu eldiven takılmalıdır.

FritClean Fritöz Filtresiyle Tanışın!

FritClean Fritöz Filtresi ile tek tuşla kızartma yağından %50 tasarruf etmek artık mümkün. FritClean hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin!